Psychoterapeutické konzultace
Potřebujeme někoho, kdo nám pomůže vidět, že na nás záleží...
Moje zkušenost je…
…někde pod bolestí a úzkostí můžeme objevit zapomenutou radost a chuť do života.
…změna je výsledkem odvahy podívat se na to, kdo skutečně jsme.
…každý člověk v sobě nese zdroje k řešení svých problémů. Úkolem terapie je tyto zdroje nalézt a aktivovat.
…jen v laskavém vztahu je možno opravovat a léčit to, co bylo v jiném vztahu narušeno.
CO NABÍZÍM
individuální setkání
Nabízím Vám podporu v oblasti poznání sebe sama, porozumění svým problémům, vyrovnání se s nepříjemnou minulostí a dalšími vztahovými a nelehkými tématy, které život přináší.
…První setkání je seznamovací, ujasníme si vzájemné očekávání a potřeby.
…Během prvních pěti setkání si spolu ověřujeme, jestli je setkávání pro klienta užitečné a jestli chceme společně pokračovat.
…Setkání trvá 50 min, resp. 75 min a probíhá formou rozhovoru, kde klient sám přináší témata, v kterých se potřebuje vyznat nebo zorientovat.
…Obvyklá frekvence terapie hlavně na začátku je jedenkrát týdně či jedenkrát za dva týdny, ale respektuji možnosti klienta a domlouváme se vždy individuálně.
…Pracuji s klienty od 18 let.
Těším se na spolupráci!
Ceník
Nejsem vázaná smluvním vztahem se zdravotními pojišťovnami.
Platba je možná na místě v hotovosti, QR kódem nebo převodem na účet.
individuální konzultace
900 Kč
za 50 minut konzultace
Po objednání ode mě obdržíte e-mailem informovaný souhlas, kde najdete všechny důležité informace pro naši spolupráci.
CO NENABÍZÍM
s čím Vám nemohu pomoct
…nenabízím péči hrazenou ze zdravotního pojištění a nespolupracuji se zdravotními pojišťovnami
…nenabízím lékařské konzultace ani psychologické vyšetření, nejsem zdravotnické zařízení
…nepředepisuji psychofarmaka (můžete se obrátit na svého praktického lékaře nebo psychiatra)
…nevystavuji odborné posudky, zprávy po třetí strany nebo znalecké posudky
Pokud si nejste jistí, zda se na mě s Vaším problémem či situaci obrátit, neváhejte mě kontaktovat. Mohu Vám případně poradit jiné odborníky či instituce.
NĚCO VÍC
o terapeutickém procesu
Přemýšlela jsem, jak co nejvíc přiblížit fascinující proces změny, který se odehrává při desítkách a desítkách hodin setkávání mezi klientem a terapeutem. A myslím, že tento úryvek z knihy Být sám sebou od C. R. Rogerse, zakladatele psychoterapeutického přístupu zaměřeného na člověka, mluví za vše.
Klientovo prožívání
Mám z něj strach. Stojím o pomoc, nevím ale, jestli mu mám věřit. Možná vidí věci, o nichž já sám nevím – děsivé a špatné věci.
Jenže když jsem se mu teď svěřil s trochou té mojí špatné stránky, opovrhuje mnou. Tím jsem si jistý, ale je zvláštní, že to na něm není znát. Je možné, že se za tuhle svou stránku nemusím stydět? Začínám mít pocit, že bych chtěl pokračovat, zkoumat sebe, možná víc ze sebe vyjádřit.
Teď ale zase dostávám strach, a tentokrát jsem vyděšený pořádně do hloubky. Neuvědomil jsem si, že při zkoumání neznámých zákoutí v sobě budu cítit něco, co jsem ještě nikdy necítil. Nejde o nové pocity. Cítím, že tam vždycky byly. Jenže působí tak špatně a znepokojivě, že jsem si nikdy netroufl nechat je v sobě plynout. A když teď ty pocity prožívám v hodinách s ním, připadám si hrozně nejistý, jakoby se můj svět rozpadal. Může za to on. Ale přesto se kupodivu nemohu dočkat, až ho uvidím, a cítím se víc v bezpečí, když jsem s ním.
Vůbec už nevím, kdo jsem, někdy ale, když některé věci cítím, připadám si na chvilku pevný a skutečný. Jedním způsobem se chovám a jiným se cítím, jednu věc si myslím a jinou cítím. Někdy je taky dobrodružné a vzrušující, snažit se zjistit, kdo jsem.
Začíná mě hodně uspokojovat, i když to často bolí, mluvit o tom, co v danou chvíli zrovna cítím.
To, co se mně skutečně děje, už mě tolik neděsí. Připadám si pořádně zranitelný a odkrytý, ale vím, že mě nechce zranit, a dokonce věřím, že mu na mně záleží. Napadá mě, jak se tak pokouším pustit se níž a níž, hloub do svého nitra, že kdybych možná dokázal cítit, co se ve mně odehrává, a pochopit, co to znamená, věděl bych, kdo jsem, a taky bych věděl, co dělat.
Dokonce mu mohu kdykoli říct, co v tu chvíli zrovna cítím vůči němu, a místo abych tím ten vztah zabil, jak jsem se dřív bál, vypadá to, že se tím spíše prohlubuje. Předpokládá se snad, že bych mohl být tím, co cítím, i s jinými lidmi? Možná by ani to nebylo tak nebezpečné.
Připadám si, jako bych plul v proudu života, velice dobrodružně, a byl sám sebou. Někdy zažiju porážku, někdy to bolí, ale učím se, že takové zkušenosti nejsou fatální. Nevím přesně kdo jsem, ale v kteroukoli chvíli cítím svoje reakce a zdá se, že ty docela pěkně fungují jako základ pro moje chování od jednoho okamžiku ke druhému. Možná, že právě tohle znamená být sám sebou. Samozřejmě to ale můžu dělat jenom proto, že se cítím v bezpečí ve vztahu s mým terapeutem. Nebo bych stejně mohl být sám sebou i mimo tenhle vztah? Já nevím. Já nevím. Možná bych mohl.
Zdroj:
Být sám sebou : terapeutův pohled na psychoterapii / Carl R. Rogers ; [z anglického originálu … přeložila Helena Hartlová ; doslov napsal Jan Vymětal]. Praha : Portál, 2015 . 447 s. . ISBN 978-80-262-0796-2 (brož.).